Leerateliers sluiten het jaar optimistisch af
4 juli 2017 | Overige berichten | 0 reactie(s)
Scholen | Medewerkers
Halverwege 2016 sloegen drie universitaire lerarenopleidingen (ESoE, RDA en ULT) en OMO de handen ineen en lanceerden een pilot: de leerateliers. Met succes: de leerateliers begonnen als experiment, maar worden nu al gezien als een nieuwe manier van opleiden en professionaliseren. Volgend schooljaar doen 15 scholen mee. Fontys sluit ook aan en verrijkt daarmee de waarde van de leerateliers. En er is voor het volgende schooljaar een subsidie verworven via NRO, het nationaal regieorgaan voor onderwijsonderzoek.
Negen scholen van OMO deden tot nu toe mee. Iedere dinsdag verdiepten studenten en docenten zich in thema’s als differentiatie, creativiteit, ‘lesson studies’ en andere thema’s. Studenten en docenten leerden en werkten samen, steeds vanuit de vraag over het leren van leerlingen.
Voor studenten en docenten was het een uitdagend traject. Het traject is dankzij hen een succes geworden. Uit waardering voor de extra-inspanningen van de deelnemers reikt de raad van bestuur een certificaat uit die de examencommissies van de opleidingen medeondertekenen.
Zie ook